121

Barcelona “upoznala” Anfield, Liverpool prvi finalista Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola prvi su finalisti Lige prvaka. U uzvratnom meču igranom na mitskom stadionu Anfiled pobijedili su Barcelonu sa 4:0 i nadoknadili zaostatak od tri gola.

Liverpool je doslovno tražio čudo u uzvratnom meču polufinala protiv Barce jer je gubio sa velikih 3:0, ali i bio bez dvije trećine napada. Tačnije za “Redse” nisu mogli igrati Robert Firmino i Mohamed Salah.

Ipak, krenulo je silovitno. Igrao se 7. minut kada je Liverpool poveo. Jordi Alba je pogriješio, a poklon loptu je iskoristio Origi.

Utakmica je u potpunosti postala otvorena. Origi i Mane zadavali su glavobolje defanzivcima katalonskog kluba, dok je “tragičar” Alba bio najopasniji igrač gostiju.

Prvo poluvrijeme je i pored brojnih šansi završilo sa minimalnom prednošću domaćina.

Drugi dio je donio dramu kao iz grčkih tragedija. Prvo je Suarez propustio 100-postotnu šansu da potvrdi plasman Barcelone u finale, prvo nakon 2015. godine i onda je uslijedila rapsodija u crvenom.

Wijnaldum, koji je ušao nakon odmora, postiže dva gola u samo dva minuta i vraća rezultata na nulu.