November 23, 2013; Oakland, CA, USA; Portland Trail Blazers small forward Nicolas Batum (88) leads power forward LaMarcus Aldridge (12), shooting guard Wesley Matthews (2), center Joel Freeland (19), and point guard Mo Williams (25) to their bench after an altercation with the Golden State Warriors during the third quarter at Oracle Arena. The Trail Blazers defeated the Warriors 113-101. Mandatory Credit: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Dalas savladao Portland, Nurkić imao odličan učinak

Portland trejlblejzersi našeg Jusufa Nurkića iznenađujuće su poraženi od Dalas maveriksa rezultatom 102:101. Gosti su utakmicu imali pod kontrolom sve do posljednje četvrtine, gdje su postigli samo 9 poena i izgubili veliku prednost koju su stekli u prvom poluvremenu.

Jusuf Nurkić je upisao novi dabl-dabl učinak, ubacio je 18 poena i uhvatio 10 skokova. Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Dejmian Lilard (Damian Lillard) koji je ubacio 30 poena uz 5 asistencija.

Dalas je predvodio Luka Dončić, Slovencu je nedostajao jedan skok za dabl-dabl, a zabilježio je 28 poena, 9 skokova i 6 asistencija.