IMG_7997-1024x683

Novi poraz Željezničara izazvao bijes navijača, Zrinjski iskoristio kiks Sarajeva

Lider Premijer lige BiH ekipa Sarajeva poražena je na gostovanju u Gabeli kod GOŠK-a minimalnim rezultatom 1:0, što je iskoristio Zrinjski koji je pobjedom protiv Čelika smanjio zaostatak na samo dva boda. Željezničar je još jednom razočarao svoje navijače porazom od Zvijezde 09.

Aktuelni prvak Zrinjski, iako to rezultat ne govori, uz dosta problema porazio je Čelik na stadionu Pod Bijelim brijegom. Plemićima je pobjedu donio Nemanja Bilbija koji je postigao hat-trick, ali svi oni koji su gledali utakmicu u Mostaru jednstavno ne mogu odoljeti dojmu da je Čelik zaslužio puno više. Crno-crveni su propustili veliki broj idealnih prilika, zbog čega su surovo kažnjeni, a i pored odličnog početka sezone, Zeničani će u nastavku vjerovatno boriti bitku za ostanak u društvu najboljih.

U nedjelju su viđena dva velika iznenađenja na bh. terenima. Prvo je GOŠK prekinuo niz od 13 utakmica u kojima Sarajevo nije poraženo, odnosno prekinuo je niz od šest uzastopnih pobjeda ekipe Husrefa Musemića.

Iako je Bordo tim bio puno bolji protivnik, na kraju je pognute glave napustio Gabelu, a pobjedu GOŠK-u donio je Hajdarević.

U trenutku kada je završen meč između GOŠK-a i Sarajeva na Grbavici je bilo poluvrijeme u meču Željezničara i Zvijezde gdje nije bilo pogodaka. Domaći navijači očekivali su puno bolju igru svojih izabranika u drugom poluvremenu, očekivali su pobjedu pred gradski derbi koji se igra sljedeće sedmice, ali dobili su samo novo razočarenje.

Već sredinom drugog poluvremena bilo je jasno da Plavi neće doći do pobjede. Gotovo svaki napad završavao je zvižducima s tribina, igrači su umjesto podrške dobili dodatni pritisak, a sve je kulminiralo pogotkom Zvijezde u 95. minuti kada je Predragović ubacio s desne strane, a Jovović pogodio za tri boda.

Nakon 15 odigranih utakmica Sarajevo je i dalje lider Premijer lige s 33 osvojena boda, dva više od Zrinjskog i pet više od Željezničara.