premijer-liga-bih

Premijer liga BiH, 7. kolo: Pobjeda Sarajeva, novi poraz Slobode

Za vikend su odigrane utakmice 7. kola Premijer lige BiH u fudbalu.

Sarajevo je napokon upisalo pobjedu na domaćem terenu. Na Koševu je gostovao Vitez, te je ovo bila prva utakmica Husrefa Musemića u novom mandatu na klupi Sarajeva. Domaći su slavili rezultatom 4:0, a strijelci su bili Ahmetović (47, 67), Velkoski (55) i Hadžić (85).
Krupa je savladala Mladost DK, uz het-trik Nusmira Fajića (12, 39, 72), dok je strijelac za goste bio Lazić u 87. minuti.
Zrinjski je u Mostaru savladao Čelik rezultatom 5:2. Nakon što su gosti poveli sa 2:0 golovima Mahmutovića (1) i Kouadia (4), domaćin je došao do preokreta i zaslužene pobjede. Strijelci za Zrinjski su bili Katanec (6), Bilbija (15), Jović (19), Filipović (31) i Todorović (69).
Novi poraz je upisala Sloboda. Ovaj put u Tuzli je slavio GOŠK, i to golom Pehara iz 22. minute.
Željezničar je kao gost savladao Radnik iz Bijeljine rezultatom 2:0. Golove su postigli Zeba (12) i Zakarić (44). Gosti su posljednjih dvadesetak minuta igrali bez isključenog Beganovića, no domaći nisu uspjeli do kraja ublažiti poraz.
U derbiju, Široki Brijeg je savladao Borac rezultatom 2:0. Strijelci za pobjedu su bili Ćorić (23) i Čabraja iz penala u 79. minuti.