davis-cup

Selekcija Bosne i Hercegovine povela rezultatom 1:0, Damir Džumhur teže od očekivanog pobijedio Ruana Roelofsea

Bh.teniser Damir Džumhur pobijedio je Ruana Rolfeosa s 2:0 u setovima (7:6, 7:5) i tako donio prvi bod Davis Cup reprezentaciji Bosne i Hercegovine u duelu play-offa svjetske grupe protiv selekcije Južne Afrike.

Prvi set u Gradskoj areni Zenica donio je veliku borbu između ova dva tenisera. Prvi brejk viđen je u 5. setu, a napravio ga je naš teniser. Naš teniser u narednom gemu dozvolio je protivniku brejk loptu koja nije iskorišćena.

Ruan Rolfeos je čekao narednu brejk priliku i dobio je u devetom gemu koju je iskoristio, a prije toga je spasio set loptu. Poslije toga su oba tenisera sigurno čuvali svoje gemove, i igrao se taj- brejk koji je naš teniser uzeo rezultatom 7:3, i tako osvojio prvi set.

U drugom setu Damir Džumhur odmah pravi brejk i sigurno ga čuva do devetog gema, kada dozvoljava brejk lopte na svoj servis, koje su iskorištene od strane tenisera iz Južne Afrike.

Kada su svi očekivali novi taj brejk, Damir Džumhur je uspio napraviti novi brejk u dvanaestom gemu drugog seta, i tako doći do pobjede.

Danas se igra drugi susret, a sastaju se: Mirza Bašić i Lloyd George Harris.