MauroIcardi_AP

Serie A: Pobjeda Intera u milanskom derbiju, hat-trick Icardija

Prethodnog vikenda su na programu bile utakmice osmog kola italijanske Serie A, a veliki derbi je odigran u nedjelju na stadionu Giuseppe Meazza u Milanu, gdje su igrali gradski rivali Inter i Milan.

Na kraju, pobjedu je upisala ekipa Intera rezultatom 3:2. U prvih 28. minuta viđena je nezanimljiva utakmica, a onda je Icardi pogodio za vodstvo intera. Asistent za gol je bio Candreva.

U nastavku bolja igra Milana, koji do izjednačenja stiže u 56. minuti kada je Suso lijepo pogodio i vratio stvari na početak.

U 63. minuti novi pogodak Icardija za novo vodstvo Intera od 2:1, da bi Bonaventura u 81. minuti pogodio za 2:2.

U posljednjim trenucima utakmice, Rodriguez pravi prekršaj u šesnaestercu Milana, što je bilo dovoljno da sudija pokaže na penal za Inter. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mauro Icardi, čime je donio sedmu pobjedu Interu u ovoj sezoni.