nbafinals

Toronto Raptorsi osvojili naslov prvaka

Košarkaši Toronta savladali su Golden State Warriorse u šestoj utakmici finala rezultatom 114:110 (ukupno 4:2) i tako se okitili naslovom prvaka. Ovo je Toronto Raptorsima prva titula prvaka NBA lige u povijesti.

Utakmica je bila dosta zanimljiva, prva četvrtina je tijesno pripala Raptorsima rezultatom 33:32, a bolji su bili i u drugom periodu igre (27:25) pa su tako na poluvremenu imali prednost 60:57.

Toronto su do pobjede vodili Pascal Siakam i Kyle Lowry koji su postigli po 26 bodova, dok su Kawhi Leonard i Fred VanVleet postigli po 22 boda.

Najefikasniji u redovima GSW-a bio je Klay Thompson sa 30 postignutih koševa i ukupno pet skokova. Andre Iguodala je ubacio 22, a Stephen Curry 21 bod.

Kawhi Leonard je proglašen za MVP igrača finala.