Sting je imao svoje prvo javno pojavljivanje nakon što je otkazao nekoliko koncerata zbog lošeg zdravlja.
Britanski muzičar prisustvovao je Proljetnom gala događaju Fondacije Wayuu Taya u utorak, gotovo dva mjeseca nakon što je otkazao seriju nastupa na savjet svog doktora.

Sting je prisustvovao ovom humanitarnom događaju, koji ima za cilj poboljšanje uslova za autohtone zajednice, sa svojom suprugom od 33 godine, Trudie Styler.
Ubrzo nakon što je otkazao nastupe, koji su se trebali održati krajem januara u sklopu njegove STING 3.0 turneje, 73-godišnji muzičar otkrio je da pati od “privremene infekcije grla”.
Sting, pravim imenom Gordon Sumner, odgodio je nastupe u Phoenixu, Arizona i Wheatlandu, Kalifornija, kao i nastup na koncertu povodom 20. godišnjice Cherrytree Music Company.