MENI

IMG_0813

Odbojka se vratila u Sarajevo!

Seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Sarajevu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bolji od izabranika Duška Nikolića bili su reprezentativci Švicarske sa 3:1 nakon preokreta.

Naši odbojkaši odigrali su jako dobru utakmicu koja je bila rezultatski izjednačena. Poveli smo sa 25:23, da bi istim rezultatom Švicarsci uzeli drugi set.

Treći set pripao je Švicarcima koji su bez veće neizvjesnosti na kraju i slavili.

Najbolji u našim redovima bili su Osmanović sa 20 poena, potom Ristić sa 11 poena i Janković sa 8 poena.

Utakmica se igrala pred punim tribinama dvorane Ramiz Salčin, a treba istaći kako je publika odličnim navijanjem nosila momke tokom cijele utakmice. Naredni dva meča odbojkaški zmajevi igraju u gostima.

Najprije idemo Albaniji za tri dana, a 10. augusta gostujemo Rumuniji.