2

SFK 2000 Sarajevo deklasirane na Grbavici

U prvom susretu drugog kruga UEFA Lige prvakinja SFK 2000 Sarajevo poraženo je jučer na “Grbavici” od Züricha sa 0:7.

Gošće do prednosti dolaze u 6. minuti kad Fabienne Humm šalje loptu u mrežu nakon dodavanja Seraine Piubel sa desne strane, a ista igračica u 17. minuti uz dosta sreće postiže još jedan pogodak. Treći gol za gošće djelo je Laure Vetterlein u 45. minuti preciznim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 18 metara za rezultat prvog poluvremena.

U nastavku švicarski tim postiže još četiri gola. Humm u 62. minuti nakon dobre akcije sa peterca loptu šalje u mrežu, a Vetterlein u 80. minuti iz slobodnog udarca postiže sličan gol kao u finišu prvog poluvremena. Šesti pogodak postiže Oliwia Woś u 87. minuti šutem sa ivice kaznenog prostora, a u 90. minuti Gloria Slišković nespretno reaguje i sa peterca loptu skreće u sopstvenu mrežu. Ovome dodajmo i to da je kapitenka SFK 2000 Sarajevo  Alisa Spahić zaradila crveni karton u 76. minuti utakmice.

Revanš je na programu 28. septembra u 19:30 sati u Schaffhausenu na stadionu LIPO Park, a obzirom na prvi meč on će biti revijalnog karaktera.