image-371

Sjajna partija Šehića u velikoj pobjedi Konye nad liderom prvenstva

Konyaspor je sinoć priredio iznenađenje i u susretu 26. kola savladao lidera Superlige Turske, ekipu Galatasaraya.

Gosti iz Istanbula su poveli preko reprezentativca Kosova Milota Rashice u 31. minuti sa 0:1, a tim rezultatom zaključeno je prvo poluvrijeme.

Soner Dikmen je izjednačio na asistenciju Brune Paza u 62. minuti, da bi u sudijskoj nadoknadi Ogulcan Ulgun donio pobjedu Konyasporu, ponovo na dodavanje Paza.

Na golu pobjedničkog sastava briljirao je Ibrahim Šehić, reprezentativac BiH jedan je od najbolje ocijenjenih aktera utakmice, a zabilježio je čak 6 uspješnih intervencija kada su lopte protivnika išle u okvir njegovog gola. Šehić je branio cijeli meč i od portala Sofascore dobio ocjenu 7.6. Bolji od njega bili su Dikmen i Bruno Paz (obojica dobila ocjenu 7.8).