MENI

Ramazan u Mostaru_Elvira

Elvira Rahić poznatom sevdalinkom najavila veliki bajramski koncert u Mostaru

Naša diva narodne muzike Elvira Rahić u nedjelju, 30. marta, družit će se sa publikom u dvorani USRC Midhad Hujdur Hujka u Mostaru na velikom bajramskom koncertu u sklopu manifestacije “Ramazan u Mostaru”.

 

Organizatori događaja su Grad Mostar uz Centar za kulturu, Medžlis Islamske zajednice Mostar, Bošnjačka zajednica kulture, Turistička zajednica Mostar i Kulturni centar Mostar Sjever, koji su osigurali da ulaz na koncert bude besplatan.

 

Elvira s nestrpljenjem očekuje nedjelju i druženje sa publikom iz Mostara, ali i iz Jablanice, Konjica, Stoca… Povodom koncerta ona je snimila i videozapis u kojem je zapjevala poznatu sevdalinku „Čudna jada od Mostara grada“.

 

– Dragi moji Mostarci, kako vidite, kod mene je sve u znaku Mostara. Bajramski koncert, 30. marta, upravo u Mostaru. Zaista mi je velika čast i zadovoljstvo da ćemo ovaj Bajram proslaviti zajedno, zato sam vam pripremila poseban repertoar sa velikim orkestrom i, naravno, u velikoj organizaciji. Hvala vam od sveg srca što ste baš mene odabrali ove godine. Voli vas i ljubi vaša Elvira Rahić – poručila je naša diva narodne muzike u videozapisu kojim je najavila veliki bajramski koncert u Mostaru.

 

Kako je ranije otkrila, koncert u nedjelju trajat će oko tri sata i bit će mnogo lijepih pjesama.

 

– Na repertoaru će biti pjesma o Mostaru i još lijepih sevdalinki, kao što su “Karanfile, cvijeće moje”, “Moj dilbere”, “Zaplakala šećer Đula”, “Razbolje se sultan Sulejmane”, “Snijeg pade na behar na voće”… Pjevat ću svoje i pjesme mojih dragih kolega. Dakle, na repertoaru će biti sevdah, folk i pop – kazala je ranije Rahić.

Komentariši

Pratite nas na društvenim mrežama

Vremenska prognoza za danas

SARAJEVO

Kursna lista