koncert2

Spektakularno otvaranje obnovljenog Stojčevca: Koncert Harija Mata Harija i trku posjetilo više od 20.000 ljudi

Humanitarnom trkom Stojčevac 5K u kojoj je učestvovalo više od 500 trkača, a potom i spektakularnim koncertom Harija Mata Harija, otvoreno je obnovljeno izletište Stojčevac, koje je u subotu posjetilo više od 20.000 ljudi.
Trka koja je bila dio sportsko-zabavne manifestacije kojom je otvorena i ljetna turistička sezona u Kantonu Sarajevo uprkos činjenici da je bila humanitarnog karaktera privukla je veliki interes. Prema broju trkača ponijela je i titulu najmasovnijr 5K trka ikada održanr u Bosni i Hercegovini, a pored velikog broja prijavljenih trkača, koji su se uredno preuzeli svoje startne pakete, bilo je i mnogo onih koji su im se pridružili kako bi uveličali sportski dio manifestacije otvaranja Stojčevca.

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Emir Hastor (16:02), drugi je bio Mustafa Jamak (16:29), a treći Zaim Šuman (17:00). Najbrža trkačica bila je Amela Trožić (19:43), drugo mjesto osvojila je Irina Aniechkina – Janjić (23:37), a treću poziciju zauzela je Amela Tuzlak (24:12). Novac prikupljen od uplaćenih startnina za učešće u trci (4.280 KM) doniran je udruženjima s područja općine Ilidža koja se kroz svoje djelovanje i programske aktivnosti bave radom sa djecom s poteškoćama u razvoju.

Šlag na trku koja je imala 358 finišera bio je spektakularan koncert Harija Mata Harija u jedinstvenom ambijentu Stojčevca.

Stojčevac je posjetilo vise od 20.000 hiljada ljudi koji su prvo uživali u do sad najmasovnijoj trci ovog tipa Stojčevac 5K, a onda u spektakularnom koncertu našeg Harija Mata Harija.