1

Abdulaziz Nalbantić pobjednik međunarodne hard enduro utrke “King’s Path”

Pobjednik međunarodne motociklističke hard enduro utrke “King’s Path“, koja je proteklog vikenda održana na brdskim stazama oko Tomislavgrada, je Abdulaziz Nalbantić iz EK Old Wheels Sarajevo (BiH).

Nalbantić je slavio u kategoriji profesionalaca ispred Marka Goršeka iz Slovenije i Martina Šege iz EEK Mostar.

Na utrci je učestvovalo 70 motociklista iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Njemačke, Srbije, Crne Gore, Velike Britanije, Rusije i BiH, koji su imali zadatak svladati 50 kilometara dugu rutu.

Takmičenje se odvijalo u četiri kategorije: pro, amater, veteran i turist.

Pobjednik u klasi amater bio je Zoran Jurčević iz EK “GaaS” Tomislavgrad, u veteran klasi prvi je bio Danijel Kolesarić iz Bjelovara (RH), dok je u kategoriji turist pobjeda pripala Anti Bakuli.

Utrka se bodovala za prvenstvo BiH, pa je tako 25 bodova pripalo Abdulazizu Nalbantiću, Martin Šego iz EEK Mostar osvojio je 22, a Maid Serhatlić iz SRU Enduro Zavidovići 20 bodova.