9

AEK  Larnaca nadomak osmine finala Konferencijske lige, Pirić junak susreta!

U prvoj utakmici playoffa Konferencijske lige AEK iz Larnace je s 1:0 savladao ukrajinski Dnipro-1, a sjajne nastupe su upisali bh. reprezentativci Kenan Pirić i Hrvoje Miličević.

Posebno se izdvaja partija Kenana Pirić koji je u nekoliko navrata spasio svoj tim pogotka. Najbolju šansu gosti iz Ukrajine imali su u 57. minuti.

Dovbyk je nakon kornera imao sjajnu šansu, ali je Kenan Pirić sjajno odbranio njegov udarac. Nova odbrana Pirića u 64. minuti kada je pokušao Gutsulyak.

U 83. i 84. minuti Pirić zaustavlja pokušaje Pikhalyonoka, a to je bio samo uvod u ono što će uslijediti na drugoj strani. Igrala se 85. minuta kada je Angel Garcia sjajno ispratio centaršut Gustava i glavom pogodio za pobjedu AEK-a. Pirić i Miličević odigrali su svih 90 minuta za kiparski tim, te su bili među najboljim igračima svoje ekipe.