Argentina porazila Čile

Argentina je sa visokih 3:0 savladala Čile, ali nakon utakmice na društvenim mrežama ljudi pričaju o sjajnom gol Alvareza.

U sedmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Argentina je u potpunosti demolirala ekipu Čilea sa 3:0. Selekcija Gaučosa je sva tri pogotka postigla u drugom poluvremenu, te su pokazali da su sa razlogom aktuelni prvaci svijeta.

Prvo je u 48. minuti utakmice nakon asistencije Juliana Alvareza pogodio Alexis Mac Allister za vodećih 1:0.

Izgledalo je da će utakmica završiti sa 1:0, ali je onda finiš susreta promijenio sve. Igrala se 84. minuta utakmice kada su gledaoci imali priliku vidjeti spektakl. Julian Alvarez je uzeo loptu i sa velike udaljenosti fantastičnim udarcem matirao golmana Čilea.

Konačan rezultat utakmice od 3:0 došao je sedam minuta kasnije u sudijskoj nadoknadi.

Tada je pogodio Paulo Dybala nakon asistencije Alejandra Garnacha.

Argentina ostaje 1. na tabeli u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo sa 18 bodova.