4

Argentina ne može bez drame, ali ipak ide u polufinale

Nogometaši Argentine savladali su u četvrtfinalu Nizozemsku 6-5, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca te će u polufinalu svjetskog prvenstva, u utorak od 20 sati, igrati protiv Hrvatske.

Nakon regularnih 90 minuta i frapantne završnice koja je riješena pogotkom duboko u nadoknadi i 2:2 te produžetaka bez pogotka o plasmanu dalje odlučili su penali.

Prvi pogodak, u 35. minuti, postigao je igrač madridskog Atletica Nahuel Molina. U 73. je Argentina povećala na 2-0 golom Lionela Messija iz jedanaesterca, ali je u 83. i 111. minuti s dva gola uzvratio Wout Weghorst, koji je postao prvi rezervista sa dva pogotka na jednom meču Svjetskog prvenstva.

Nakon što nije bilo golova u produžecima odluka je pala u jedanaestercima gdje je argentinski golman Emiliano Martinez obranio prva dva udarca, a pogodak za prolaz „gaučosa“ zabio je Lautaro Martinez koji je i ovaj meč do samog diniša prespavao.