1

Atalanta bolja od Rome, ekipa iz Bergama ponovo u igri za Evropu

Atalanta je sinoć u Bergamu savladala Romu sa 3:1 u meču 31. kola italijanske Serije A čime je prekinut sjajan niz Vučice od tri vezana trijumfa, a Atalanta se s tri boda vratila u borbu za evropska takmičenja.

Poveo je domaćin u Bergamu večeras golom Marija Pašalića iz 39. minute, kad je Hrvatu asistirao Duvan Zapata.

Prednost Atalante uduplao je Toloi u 74. minuti, da bi u 83. nakratko u meč neizvjesnost vratio Lorenzo Pellegrini. Smanjio je na 2:1 i oživio nadu Vučice da može makar do bode, ali već u narednom napadu Atalanta stiže do trećeg gola preko Koopmeinersa koji je stavio tačku na i.

Atalanta je sada sedma sa 52 osvojena boda, dok je Roma peta sa četiri više. Benjamin Tahirović je meč odgledao s klupe za rezervne igrače.