2

Banjalučki Borac prva ekipa u osmini finala Kupa-a BiH

Nogometaši Borca plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su jučer u prvom meču šesnaestine finala savladali Krupu s 3:1.

Izjednačena utakmica u prvih 15-ak minuta, a prvu šansu imali su Banjalučani preko Ninkovića, ali je golman Krupe odbranio. Ubrzo nakon toga dobra šansa za Krupu, nakon akcije po desnoj strani Srđan Mrkaić šutira, ali nema gola. Krupa je djelovala opasnije u tim trenutcima, Ćetković je spasio nakon udarca Perovića.

Borac je do vodstva došao u 28. minutu golom Envera Kulašina, a potom povećava prednost u 37. minuti kada je golmana savladao Jovo Lukić.  Tačku na i u ovom meču stavio je Goran Zakarić u 64. minutu, a domaći tim postiže pogodak utjehe tri minuta kasnije.

Ostali mečevi šesnaestine finala Kupa BiH na rasporedu su sutra.