Barcelona izborila četvrtfinale Lige prvaka

Barcelona je nakon 1:1 u prvoj utakmici večeras s 3:1 slavila protiv Napolija i plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka.

Naime, do 15. minute nije se puno toga vidjelo na terenu, a onda su došla dva ekspresna pogotka Blaugrane.

U 15. minuti pogodio je Fermin Lopez, nakon duge akcije, a asistirao mu je Raphinha.

Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0, pogotkom Joaoa Cancela. Bila je to kontra koju je fantastično povukao Yamal, a onda još bolje odigrao za Lewandowskog. On se oslobodio na udarac, kojim je pogodio stativu, ali na pravom mjestu bio je Portugalac te pogodio.

Napoli je smanjio u 30. minuti pogotkom Amira Rrahmanija. On se ubacio iz drugog plana te pogodio nakon povratne lopte Politana.

U drugom poluvremenu Napoli je tražio potreban pogodak, ali nisu bili dovoljno konkretni. Svoju priliku ipak je iskoristila Barcelona, koja je preko Roberta Lewandowskog u 84. minuti došla do novih dva pogotka prednosti.

Poljak je spremio zicer koji mu je nakon sjajne akcije servirao Sergi Roberto.

Olivera je u 89. minuti pogodio prečku, da bi Kvaratskhelia propustio još jednu šansu u nadoknadi i Barcelona slavi.

Podsjetimo, u četvrtfinale Lige prvaka su se već ranije plasirali Manchester City, Real Madrid, Bayern i PSG.