9999

Barcelona je prvak Španije nakon četiri godine

Nogometaši Barcelone su 27. put u historiji i prvi put nakon četiri godine postali prvaci Španije. Matematički su osigurali naslov prvaka gostujućim trijumfom 2:4 u gradskom derbiju kod Espanyola četiri kola prije kraja La Lige. Drugoplasirani Real sada je na zaostatku od nedostižnih 14 bodova.

Blaugrana je povela već u 11. minuti. Alejandro Balde prošao je po lijevoj strani i preciznim ubačajem pronašao Roberta Lewandowskog koji ovakve poklone ne propušta. Devet minuta kasnije 19-godišnji Balde se upisao i u strijelce na dodavanje Pedrija.

Na 3:0 svojim drugim golom povisio je Lewandowski na prazan gol poslije dodavanja Raphinhe, a za 4:0 u 53. minuti pogodio je Jules Kounde glavom na ubačaj Frenkieja de Jonga. Poraz Espanyola lijepim je lobom ublažio Javi Puado.