liga-prvaka-barcelona-porazena-u-knezevini-arsenal-razocarao-u-italiji-barca_66ec92555dc4e

Barcelona poražena u Kneževini

Sinoć je širom Starog kontinetna u terminu od 21 sat odigrano četiri meča kojima je kompletirano prvo kolo Lige prvaka.

Iznenađenje večeri priredio je Monaco, koji je mimo svih očekivanja savladao Barcelonu s 2:1 na svom terenu u Kneževini.

Već u 11. minuti Eric Garcia je dobio crveni karton kod gostiju, a to su domaći iskoristili i poveli preko Maghnesa Akliouchea (16′).

Lamine Yamal je u 28. minuti poravnao rezultat, ali je Monaco u nastavku došao do drugog gola i pobjede preko Georgea Ilenikhene.

Na terenu smo gledali i dva bh. reprezentativca.

Sead Kolašinac (30) je s Atalantom ugostio svoj bivši klub i Arsenal i uzeo mu bod, odigravši bez golova – 0:0.

Mogao je tim iz Bergama i do pobjede, ali nije iskoristio penal u 50. minuti preko Matea Reteguija.

Kolašinac je na terenu proveo cijeli meč, a prema Sofascoreu je dobio najveću ocjenu u svojoj ekipi 7.4.

Sturm našeg Jusufa Gazibegovića (24) poražen je na gostovanju kod Bresta s 2:1.

Hugo Magnetti (23′) i Abdallah Sima (56′) pogađali su za domaće, dok je strijelac za goste bio Edimilson Fernandes, koji je postigao autogol u 45+1. minuti.

Gazibegović je baš kao i Kolašinac odigrao cijeli meč, te je ocijenjen s 6.6.

U preostalom susretu Atletico Madrid je pobijedio Leipzig s 2:1.