1

Barcelona razbila Real Madrid i osvojila Superkup Španije

Barcelona do velike pobjede i trofeja Superkupa Španije stigla savladavši ekipu Real Madrida sa 3:1.

Katalonci su stigli do velike prednosti već u prvom poluvremenu preko Gavija u 33. minuti utakmice kada je pogodio na asistenciju Lewandowskog.

Isti nogometaši bili su akteri i drugog pogotka iz 45. minute utakmice, ali su ovoga puta zamijenili uloge. Gavi je asistirao, a Lewandowski pogodio za 2:0.

Novi pogodak za Barcelonu za 3:0 postigao je Pedri u drugom poluvremenu u 69. minuti utakmice nakon druge asistencije Gavija, koji je defintivno sasvim zasluženo ponio titulu najboljeg igrača utakmice.

Utješni pogodak za Kraljeve postigao je Karim Benzema u  trećoj minuti sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.