bayer-leverkusen-nastavio-sezonu-iz-snova-izborio-polufinale-kupa-leverk_65c2ace6233cb

Bayer Leverkusen nastavio sezonu iz snova, izborio polufinale Kupa

Bayer Leverkusen plasirao se u polufinale njemačkog DFB Kupa nakon pobjede nad Stuttgartom rezultatom 3:2.

Na BayAreni je odigrana sjajna utakmica u kojoj je Stuttgart prvi došao u vodstvo. Igrao se 11. minut kada je Anton pogodio za prednost gostiju rezultatom 1:0, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 50. minuti Andrich je pogodio za 1:1, a samo osam minuta kasnije Fuhrich je ponovo doveo Stuttgart u vodstvo.

U 66. minuti Adli pogađa za 2:2, a konačan rezultat utakmice u posljednjoj 90. minuti postavlja Tah.

Bayer Leverkusen se plasirao u polufinale njemačkog Kupa, gdje su za sada dva drugoligaša – Fortuna i Kaiserslautern. Posljednji učesnik će biti poznat nakon duela Saarbrucken – Borussia M’gladbach, pa postoji šansa da Bayer bude čak jedini Bundesligaš u samoj završnici Kupa.

Podsjetimo, Bayer Leverkusen i dalje igra sezonu bez poraza. U Bundesligi je trenutno prvi ispred Bayerna i ima dva boda više.