image-266

Benfica pobjedom Juventusom izbacila Staru damu iz Lige prvaka

Nogometaši Benfice pobijedili su Juventus i izbacili Staru damu iz Lige prvaka, a oni su sinoć u meču 5. kola grupne faze slavili rezultatom 4:3 i tako osigurali prolazak u nokaut fazu.

Tim iz Portugala je sjajno otvorio meč i već u 17. minuti golom Silve došao u vodstvo, a samo četiri minute nakon toga Kean pogađa za 1:1 i vraća stvari na početak. Nakon toga je Benfica do poluvremena preko Joao Marija i Rafe Silve postigla dva pogotka i na pauzu otišla s vodstvom od 3:1.

Rafa Silva u 50. minuti pogađa za 4:1.

U ovoj grupi odigran je još meč između PSG-a i Maccabija, a tamo je tim iz Pariza slavio ubjedljivim rezultatom 7:2. Po dva pogotka su postigli Messi i Mbappe, Neymar je postigao jedan, Goldberg je postigao autogol i konačnih 7:2 postavio je Soler. Za goste iz Izraela dva puta je pogađao Seck.

Leizpig je na svom stadionu bio bolji od Reala rezultatom 3:2.