1

Bez pobjednika u prvom obračunu Reala i Manchester Cityja

Real Madrid i Manchester City remizirali su sinoć na Santiago Bernabeuu u prvom susretu polufinala Lige prvaka.

Veći posjed lopte imali su gosti iz Engleske, ali ozbiljnije prilike u prvih pola sata su izostale.

Madriđani u prednost stižu u 35. minuti. Bio je to brzi napad Reala, sve je počelo kada je Modrić ostavio loptu za Camavingu, Francuz je osvojio puno prostora i dodao Viniciusu, koji sjajnim udarcem s dvadesetak metara matira Edersona.

Rezultatom 1:0 zaključeno je prvih 45 minuta. Građani su izjednačili u 67. minuti. Rodri je presjekao dodavanje Camavinge, City je odigrao brzu akciju, a Gundogan odložio loptu za De Bruynea, koji je silovitim udarcem s otprilike 20 metara mačirao udarac Viniciusa i matirao Courtoisa.

Mogao je Real do novog vodstva u 78. minuti. Kroos je ubacio iz slobodnog udarca, Benzema pucao glavom, ali Ederson je ovaj put bio na pravom mjestu.

Prva promjena na utakmici izvršena je tek u 81. minuti, kada je Asensio zamijenio Rodryga.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, ostalo je 1:1. Odluka o finalisti Lige prvaka past će u revanšu na Etihadu za osam dana.