6503255

BiH pobjedom protiv Kazahstana do polufinala SP-a u sjedećoj odbojci

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci ostvarila plasman polufinale Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Sarajevu.

Domaćini su u četvrtfinalu bili bolji od selekcije Kazahstana koja je na momente pružala žestok otpor bh. odbojkašima.

Finalni rezultat je bio 3:0, po setovima 25:12, 26:24, 25:18.

Prvi set su bh. odbojkaši bez većih problema riješili u svoju korist, a Kazahstanci su u drugom dijelu drugog seta sustigli veliku prednost i preokrenuli rezultat.

Imali su set loptu, ali naši momci ponovo pokazuju kvalitet i novim preokretom osvajaju drugi set i dolaze na korak do pobjede. U trećem setu, BiH je ponovo bila bolja i na kraju su naši momci slavili zasluženu pobjedu.

BiH će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Egipta i Njemačke, a ovaj meč se igra večeras u 19:00 sati.

U drugom polufinalu sastaju se Iran i Brazil koji su ranije danas izbacili Sjedinjene Američke Države i Ukrajinu.