sjedeca_odbojka

BiH u finalu Svjetskog prvenstva!

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobijedila je Egipat rezultatom 3:0 i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva koje se održava u Sarajevu.

Odbojkaši BiH su odlično otvorili meč i već u prvom setu pokazali da su favoriti u ovom meču, a uz veliku podršku s tribina na kraju su prvi set osvojili rezultatom 25:13 i za svega 16 minuta.

U drugom setu, koji je trajao 20 minuta, domaći reprezentativci su slavili rezultatom 25:19 i već tada je bilo jasno da će bez većih problema doći do pobjede i plasmana u finale.

Na kraju, treći set su osvojili rezultatom 25:20.

Na ovaj način reprezentativci BiH su osigurali šesto uzastopno finale, a u dosadašnjim nastupima, osvojili su tri zlata, dva srebra i jednu bronzu sa svjetskih prvenstava.

U drugom polufinalu se sastaju aktuelni svjetski i paraolimpijski prvak Iran i Brazil. Finale se igra u petak s početkom u 19 sati.