MENI

Foto: New York Daily Times
Foto: New York Daily Times

Bojan Bogdanović završio karijeru

Bojan Bogdanović završio je igračku karijeru.

Jedan od najboljih hrvatskih košarkaša svih vremena, Bojan Bogdanović, završio je igračku karijeru. Nakon velikih problema s povredom u posljednjih više od godinu dana, Bogdanović je završio karijeru.

Posljednje utakmice odigrao je prije više od godinu dana u dresu New York Knicksa, no zbog problema s povredom zapešća i stopala otišao je u aprilu 2024. godine na operaciju i više se nije uspio vratiti na parket.

Knicksi su ga na kraju sezone razmijenili u Brooklyn Netse, ali tamo nije upisao niti minutu, pokušavao se vratiti na teren, ali bolovi su bili stalno prisutni.

Nakon što su ga Netsi otpustili kako bi otvorili mjesto u rosteru, pretpostavljalo se kako bi se mogao vratiti u Evropu, ali Bogdanović je objavio kraj karijere.

 

 

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije može biti ponosan na svoju karijeru, kako u Europi, tako i u NBA ligi.

Krenuo je u Zrinjskom iz Mostara da bi kao vrlo perspektivan preselio u madridski Real. U Realu nije dobio pravu priliku, igrao je za drugu momčad, bio na posudbama da bi karijera krenula uzlaznom putanjom dolaskom u Cibonu. Iz Cibone je preselio u Fenerbahče gdje je bio tri godine i nakon toga otišao u NBA ligu.

Tamo je Bogdanović stvorio ime, bio jedan od cjenjenijih šutera lige, s velikim uspjehom nosio dres Brooklyn Netsa, Washington Wizardsa, Indiana Pacersa, Utah Jazza, Detroit Pistonsa te New York Knicksa.

U NBA karijeri ostvario je prosjek od 15.6 poena po susretu te je samo jednu sezonu završio na jednoznamenkastom prosjeku poena i to onu prvu u Netsima kada je kao rookie prosječno ubacivao 9.0 poena za 23.8 minuta.

U dresu hrvatske reprezentacije nastupio je kada god je bio u mogućnosti, a posebno će pamtiti plasman na Olimpijske igre u Riju gdje je imao prosjek od 25.3 poena po susretu te bio prvi strijelac.

Komentariši

Pratite nas na društvenim mrežama

Vremenska prognoza za danas

SARAJEVO

Kursna lista