9

Borac i Široki Brijeg u osmini finala Kupa BiH

Banjalučki Borac i Široki Brijeg izborili su jučer osminu finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

U posljednjim duelima šesnaestine finala Borac je u Hadžićima svladao domaći Radnik rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Stojan Vranješ u 26. minuti utakmice.

U Foči su se sastali domaća Sutjeska i Široki Brijeg, a prolaz dalje izborili su gosti, i to tek nakon kaznenih udaraca. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, a na kraju ukupno 5:4 za Širokobriježane. Junak gostiju bio je debitant na golu Širokog Brijega, Ivan Puljić.

Ranije su osminu finala izborili Slavija, Velež, Zvijezda 09, GOŠK, Igman, Sarajevo, Posušje, Laktaši, Stupčanica, Sloga Doboj, Jedinstvo Bihać, Sloboda, Zrinjski i Tuzla City.

Utakmice osmine finala Kupa BiH otvorit će proljetni dio nogometne sezone, 10. i 11. veljače sljedeće godine.