2

Bosna Meridian deklasirala Slaviju

Košarkaši Bosne Meridian deklasirali su Slaviju u okviru 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine 94:67.

Već na startu utakmice dalo se vidjeti da domaćin neće dati mnogo prostora za igru gostima, a prvu četvrtinu Studenti su dobili sa 7 poena razlike 24:17. Prednost je rasla u drugoj četvrtini i do 15 poena razlike ali se na odmor otišlo pri rezultatu 44:36.

Sjajne igre košarkaši Bosne nastavili su i u drugom poluvremenu, a na ulasku u posljednju dionicu susreta studenti su imali 17 poena prednosti. Do kraja susreta prednost je samo rasla, a 9. pobjedu u sezoni Studenti su upisali rezultatom 94:67. Studenti su vodeća ekipa prvenstva BiH sa 9 pobjeda i 3 poraza uz utakmicu više od prvih pratitelja sa 21 osvojenim bodom, dok Široki ima 20.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Demjanović s 23 poena, Zubac s 19 poena te Hadžifejzović s 17 poena.