1

Boston se spasio metle u Miamiju

Iako su zaostajali 9 poena na startu treće četvrtine, gubili 3-0 u seriji Boston Celticsi uspjeli su ostati u igri za veliko finale. Tri minute kasnije sve se okrenulo.

Jayson Tatum sa 34 poena i 11 skokova, Derrick White i Jaylen Brown dodali su po 16 i Kelti su se spasili od eliminacije bez ispaljenog metka i ostali su u igri za trijumf Istočne konferencije trijumfom kod Miamija 116:99.

Samo pokušavamo spasiti sezonu rekao je Tatum nakon meča, ali teško da će im to poći za rukom obzirom da se do sada nikada niko nije vratio nakon 3-0, a 150 timova je imalo priliku za to.

Ipak stvari bi se mogle zakomplikovati obzirom da serija sada seli kod zelenih te bi nova pobjeda mogla unijeti dodatnu nervozu u redove Heata.

Kod poraženih bolji od ostatka ekipe bio je Jimmy Butler sa 29 poena ali 14-minutna serija ili crna rupa domaćih u kojoj ih je Boston u potpunosti nadigrao 48-22 glavni je krivac jer Miami nije već u velikom finalu.