4-1

Budućnost deklasirala Split, nastupila tri “Zmaja”

Košarkaši Budućnosti iz Podgorice trijumfom su otvorili novu sezonu ABA lige.

U prvom kolu na domaćem parketu su bili ubjedljivi protiv KK Split rezultatom 94:59.

Splićani su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa pet poena prednosti, ali u nastavku totalni raspad gostujućeg tima.

Podogričani su odigrali nevjerovatnu treću dionicu meča, dobili je sa 24:6 i tada je pitanje pobjednika odlučeno.

Do kraja je bilo samo pitanje konačnog rezultata, a on je glasio pomenutih 94:59 za Budućnost. Budućnost je do trijumfa predvodio Reynolds sa 16 poena, tri skoka i dvije asistencija, odličan je bio i Drobnjak sa 14 poena i tri skoka.

U pobjedničkoj ekipi nastupila su i tri reprezentativca Bosne i Hercegovine, a izdvojio se Aleksandar Lazić sa 11 poena i pet skokova, Kenan Kamenjaš je imao učinak od pet poena i tri skoka, dok je Edin Atić za sedam minuta na parketu ubacio samo jedan poen.

Kod Splita prvo ime bio je Shroter sa 19 poena i četiri skok, zapažen je bio i Marva sa deset poena, osam skokova i četiri asistencija.