883

Budućnost iz Podgorice poražena u Grčkoj, skromne partije Lazića, Atića i Kamenjaša

Košarkaši Budućnosti iz Podgorice propustili su dobru priliku da se približe osminifinala Eurocupa nakon gostovanja u Grčkoj, ali nakon poraza od domaćeg Promitheasa sa 81:72 pali na šesto mjesto grupe A te dodatno zakomplikovali situaciju u grupi.

Osim u prvoj četvrtini, koja je bila izjednačena, grčki tim je kontrolisao dešavanja na terenu i stalno povećavao prednost do 35. minuta, kada je bilo plus 16, 77:61.

Crnogorski tim nije imao nikakva rješenja za Arnoldasa Kulboku, koji je ubacio 30 poena, uz gotovo savršen šut – trojke 8-5, za dva i bacanja po 5-5.

Kod Podgoričana su dvocifren učinak imali Erik Grin 16, Petar Popović, Cameron Reynolds po 14 i Alpha Kaba 10, koji je imao i 12 skokova, od čega šest u napadu. Što se tiče reprezentativaca BiH u redovima Podgoričana, Aleksandar Lazić je zabilježio šest poena, četiri skoka i tri asistencije, Edin Atić je dodao 2 poena dok se Kenan Kamenjaš nije upisao u strijlece, ali je imao pet skokova.