MENI

1

City bez većih problema savladao Leeds, Haaland nastavio tamo gdje je stao pred pauzu

U 17. kolu engleske Premier lige Manchester City je u gostima sa 1:3 bio bolji od Leedsa. Građani su napali već od prve minute, ali su gol postigli tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Rodrija koji je bio na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u mrežu protivnika.

U 52. minuti sjajan pas Jacka Grealisha, iskoristio je Erling Haaland i poslao loptu u praznu mrežu u za 0:2. Trinaest minuta kasnije kombinacija ista dva nogometaša i Haaland je ponovo strijelac. Ovim pogotkom stigao je do 20 pogodaka u PL i to brže od svih ostalih, za taj podvig trebalo mu je 14 utakmica.

Utješni pogodak domaći su postigli u 74. minuti. Pascal Struijk je najviše skočio u šestnaestercu nakon kornera koji je odlično izveo Sam Greenwood.

Građani su se ovom pobjedom vratili na drugo mjesto tabele sa 35 bodova, dok je Leeds ostao na 15. mjestu sa isto toliko bodova.