8

Dejan Stanković i Sampdorija zaustavili Inter i Edina Džeku

Milanski Inter gostovao je u Genovi ekipi Sampdorije u susretu 22. kola italijanske Serije A i neočekivano ostao bez pobjede obzirom da nije bilo pogodaka 0:0.

Iako su važili za velikog favorita, “Nerazzurri” nisu uspjeli slomiti otpor rivala u 90 minuta susreta. Očekivano, tim Simonea Inzaghija bio je dominantan, imao kontrolu i veliki broj prilika, ali izostala je realizacija.

“Krivac” za to dijelom je bio i golman domaćina Emilio Audero, koji se pokazao s nekoliko sjajnih odbrana. Kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko meč je započeo na klupi za rezervne igrače, a Inzaghi mu je priliku pružio od 66. minute umjesto Romelua Lukakua.

Inter je nakon novog remija ostao drugi s 44 boda, što je tri više od Atalante, Rome i Milana na trećem, četvrtom i petom mjestu.

Sampdorija je ostala 19. s 11 bodova, te je na minus osam u odnosu na trenutno sigurnu Speciju.