image-593

Deset poena Džanana Muse u novoj pobjedi Real Madrida

Bh. košarkaš Džanan Musa odigrao je solidnu utakmicu u pobjedi svog Real Madrida nad Lyon-Villeurbanneom rezultatom 77:76 u 17. kolu Eurolige.

Musa je za 25 minuta provedenih na parketu postigao deset poena, čemu je dodao po jedan skok i asistenciju.

Real se dosta mučio u ovom duelu iako je bio veliki favorit. Domaći tim je dobrim dijelom utakmice bio u prednosti koja se penjala i do devet poena razlike, ali je Real u četvrtoj četvrtini ‘ubacio u brzinu više’.

Gosti su na kraju slavili samo s jednim poenom razlike, iako su u posljednjoj dionici bili i na +11.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Timothe Luwawu-Cabarrot iz Lyona sa 20 poena. Real je predvodio Poirier sa 17, dok je Tavares postigao jedan poen manje.

Real Madrid nastavlja sa fantastičnom sezonom u Euroligi u kojoj suvereno drži prvo mjesto sa omjerom 16 pobjeda i samo jednog poraza.