MENI

1

Dinamo sjajnim pogotkom Oršića srušio Chelsea na Maksimiru, Borussia Dortmund slavila pobjedu

Na otvaranju nove sezone Lige prvaka viđena je prva senzacija, sjajni Dinamo je na Maksimiru srušio veliki Chelsea. U drugom meču večeri Borussia Dortmund je savladala Kopenhagen.

Mislav Orišić je u dvanaestoj minuti postigao gol za 1:0. Dinamo je zaustavio jedan napad Chelseaja, Ljubičić je poslao visoku loptu prema Petkoviću, a on ju je glavom gurnuo  prema Oršiću, koji se u primanju riješio čuvara i od centra trčao prema golu s Fofanom na leđima. Ipak, skupocjeni Francuz ga nije uspio stići, a Oršić je gurnuo loptu kraj Kepe za vodstvo Dinama.

Chelsea je do kraja poluvremena držao loptu u svojim nogama, ali bez značajne prilike.

Dinamo je imao priliku da povisi prednost u 56. minuti Ristovski je sjajno šutirao s distance, a Kepa je to skrenuo u sami okvir gola. Sreća je bila na strani Plavaca iz Londona.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika pa je Dinamo slavio veliku pobjedu.

Dortmund je u prvom poluvremenu preko Reusa i Guerreira potigao dva gol i već ostvario veliku prednost. Do kraja utakmice domaćin je držao loptu u svojim nogama i preko Bellinghama u 83. minuti postavio konačnih 3:0.