MENI

99

Drugi trijumf Borca u balonu u Boriku, slavio i Široki Brijeg

Sportski centar Borik u Banjoj Luci domaćin je novog balona ABA2 lige, a jučer su na rasporedu bili mečevi 9. kola takmičenja, a drugog u okviru balona u ovom gradu.

Veliki trijumf ostvarila je ekipa Borca koja je u derbiju kola savladala Krku sa 82:72 i izbila na drugo mjesto na tabeli s omjerom 7-2 koliko ima i slovenačka ekipa. Borac je do trijumfa predvodio Langović sa 20 poena i pet skokova, dok se kod Krke istakao Span koji je ubacio 20 poena uz tri skoka i pet asistencija.

Široki je ubjedljivo savladao TFT Skoplje rezultatom 81:58. Naš predstavnik je otpor gostiju slomio u drugom poluvremenu, a presudila je treća četvrtina koju je Široki dobio sa 22:4. Little je odigrao fenomenalnu partiju imao je double-double učinak od 22 poena i 14 skokova, a 19 poena je dodao Knight. U redovima makedonske ekipe Kostoski je postigao 14 poena.

Trenutni lider u ABA 2 ligi je ekipa Heliosa iz Domžala koja još uvijek nema poraz. Treći bh. predstavnik ekipa Sparsa je fenjeraš sa omjerom 1-7.