Nova odlična partija Džanana Muse

Džanan Musa ponovo odličan u novoj pobjedi Real Madrida u Atini

Košarkaši Real Madrida nakon Olympijakosa savladali su i Panathinaikos u Grčkoj rezultatom 90:78 u okviru 13. kola Eurolige.

U prvom poluvremenu gledali smo poprilčno ujednačenu partiju. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na poluvrijeme se otišlo sa vrlo malom prednosti gostiju 46:45.

U trećoj četvrtini Real Madrid i Musa su zablistali. Džanan je u treću četvrtinu ušao sa tri postignuta poena, a završio je sa 14. Pogodio je tri veoma bitne trojke u momentima kada se meč lomio i Madriđane je odveo na nedostižnu prednost.

Četvrta četvrtina bila je samo rutinski posao za španski tim koji je meč priveo kraju i upisao 12. pobjedu u 13 odigranih mečeva u Euroligi ove sezone, što je sasvim dovoljno za prvo mjesto na tabeli.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mario Hezonja sa 19 postignutih poena, 16 je dodao Gabriel Deck, dok je naš Džanan Musa meč završio sa 14 poena, tri asistencije i dva skoka. U Panathinaikosu je najefikasniji bio Kendrick Nunn sa 22 postignuta poena.

Real Madrid će u narednom kolu Eurolige ugostiti Bayern Munchen, dok će Panathinaikos gostovati ASVEL-u.