1

Džanan Musa solidan u novom trijumfu Reala

Madridski Real je sinoć rutinski savladao Albu iz Berlina u susretu 10. kola Eurolige i zadržao maksimalni učinak ove sezone u elitnom košarkaškom takmičenju Starog kontinenta.

Već nakon prve četvrtine Kraljevi su imali osjetnu prednost (27:17) koju su povećavali do konačnih 99:75. Prvi strijelac Reala bio je Mario Hezonja sa 26 poena. Džanan Musa je upisao 11 poena, četiri skoka i dvije asistencije za nepunih 14 minuta na parketu.

Što se tiče ostalih rezultata, vrijedi izdvojiti tijesnu pobjedu Barcelone u gostima kod Maccabija u Beogradu, 90:92. Panathinaikos se lako obračunao s Valencijom 90:73, dok je Virtus savladao Fenerbahce 87:79. Bayern je nešto ranije slavio u Francuskoj kod Lyona nakon produžetka 100:101.