1

Džanan Musa vodio Real do novog trijumfa

U 21. kolu španske košarkaške ACB lige Real Madrid je teže od očekivanog slavio na gostovanju kod Obradoira rezultatom 78:84.

Iako se nakon prvog poluvremena činilo da utakamica ide u jednom smjeru jer su Kraljevi na pauzu otišli sa 14 poena prednosti, u trećoj četvrtini domaćin se probudio i zaostatak smanjio na 9 poena.

U posljednjoj dionici meča igralo se koš za koš. Domaći su pokušavali da utakmicu odvedu do potpunog egala, ali Real je na iskustvo priveo meč kraju.

Prvi ime u timu Reala bio je naš Džanana Musa. Još jedna sjajna partija bh. reprezentativca koji je za 23 minute na parketu ubacio 19 poena uz tri uhvaćene lopte.

Real je nakon ovog trijumfa ostalo lider na tabeli s omjerom 18.3, a u narednom kolu dočekuju ekipu Bilbaa.

Što se tiče Obradoria oni su trenutno desetoj poziciji s omjerom 10-11 i pokušat će do kraja regularne sezone da izbore TOP 8 i plasman u play off.