Colorful Geometric Music Youtube Tumbnail

Džeko i Hadžiahmetović asistenti u pobjedama Fenerbahcea i Besiktasa

Fenerbahce je deklasirao Twente 5:1 u prvom meču play-offa Konferencijske lige i praktično zakoračio u grupnu fazu ovog takmičenja.

Naš Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti umjesto Michyja Batshuayija, a već četiri minute kasnije upisao asistenciju za Irfana Kahvecija, koji je pogodio za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Dušan Tadić golom s bijele tačke.

Ranije su pogađali Oosterwolde, Szymanski i Kahveci dok je jedini pogodak za goste na otvaranju utakmice postigao Ugalde.

Također, sinoć je Besiktas slavio u gostima kod kijevskog Dinama (2:3), a cijeli meč za istanbulski tim odigrao je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović. Hadžiahmetović je bio najbolje ocijenjeni igrač, a Zmaj je asistirao Colleyu za 1:2.