1

Džeko se novim golom izjednačio sa Icardijem na vrhu liste strijelaca

Fenerbahce i naš Edin Džeko dočekali su Sivasspor na domaćem terenu u okviru 14. kola turske Super lige i ostvarili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1.

Domaćin je golovima Sebastiana Szymanskog i Irfana Kahvecija na poluvremenu imao rezultatsku prednost od 2:0, ali se gosti vraćaju u život u 50. minuti kada pogađa Rey Manaj.

U 68. minuti meča Dijamant je uputio prizeman pas koji je pogodio nesretnog Alaadina Okumusa i prevario golmana gostiju te tako donio radost navijačima Fenerbahčea i prednost od 3:1, a balkanska veza je proradila u 75. minuti kada Dušan Tadić asistira Džeki za 4:1 i time rješava sve dileme o pitanju pobjednika.

Novim pogotkom Dijamant se izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca sa Maurom Icardijem te obojica na svom kontu sada imaju po 11 golova. I na tabeli turske Superlige imamo diobu, Fenerbahce je trenutno prva ekipa takmičenja sa istim brojem bodova kao i Galatasaray.