Džumhur nadigrao Monfilsa: Nekada 6. igrač nije imao šanse

Damir Džumhur nastavlja sa odličnim predstavama na teniskim terenima, a nakon četvrtfinala na turniru u Banjoj Luci, savladao je i Gaela Monfilsa u osmini finala ATP Challenger turnira u Ostravi.

Rezultat na kraju meča je glasio 2:0 , po setovima 6:3, 6:4, a čini se kako je napokon bh.teniser digao formu posebno nakon pobjede nad igračem koji je u karijeri dolazio i do šeste pozicije ATP liste.

Monfils mu je oduzeo brejk već u prvom gemu meča, što je i potvrdio u svom servis gemu. Međutim, to je bio prekidač da se Džumhur upali i osvoji šest od narednih sedam gemova prvog seta.

U drugom setu Džumhur je nastavio sa odličnom partijom. Odmah po početku seta je oduzeo servis protivniku i tu prednost držao do osmog gema. Tada je Monfis napravio brejk, ali Francuz nije bio dovoljno koncetrisan pa je Džumhur odmah napravio ribrejk i na kraju slavio za prolazak u četvrtfinale u Češkoj.

Džuhmur će u borbi za polufinale snage odmjeriti sa predstavnikom Japana Shintaro Mochizukijem danas nakon podneva.