1

Eurobasket se polako bliži kraju, danas ćemo saznati drugi polufinalni par

Od jučer je poznat prvi polufinalni par Eurobasketa, u borbi za jedno od dva mjesta same završnice snage će odmjeriti Španija i Njemačka.

Španci su u izuzetno zanimljivom meču nadigrali Finsku nakon preokreta i zaostatka od 9 poena na poluvremenu, a glavni faktor preokreta bio je Rudi Fernandez. Vezao je nekoliko sjajnih poteza, dvije vezane trojke i kao što je i naviknuto od njega sjajnu odbranu u odlučujućim trenucima za konačnih 100:90.

Domaćin Njemačka pred svojom publikom deklasirala je Grču 107:96, iako se ne čini tako, Grci u ovom duelu nisu imali mnogo prilike za priključak. Nakon neizvjesne prve četvrtine Nijemci su se odlijepili i do kraja rutinski zadržali prednost.

Drugi polufinalni par saznat ćemo danas kada snage odmjere Slovenija i Poljska te Francuska i Italija.