MENI

Foto: FK Sloboda
Foto: FK Sloboda

FK Sloboda bez takmičarske licence za Prvu federalnu ligu

U prostorijama Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine danas je održana je sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova Prve lige Federacije BiH.

 

Na sjednici se odlučivalo o izdavanju licenci klubovima WWIN Druge lige Federacije BiH grupa Sjever, Centar, Zapad i Jug, te FK Sloboda Tuzla koji su aplicirali za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026.

Licencu za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za sezonu 2025/2026. dobili su sljedeći klubovi – NK Vitez, NK Romari Vitez, FK Rudar Kakanj i HNK Čapljina.

Licencu za učešće u takmičenju WWIN Prve lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2025/2026 nisu dobili FK Bosna Kalesija i NK Orahovica 74 Donja Orahovica.

Također, Prvostepena komisija za licenciranje klubova NSFBiH je, shodno odluci Komiteta za hitnost NSFBiH, razmatrala pristiglu dokumentaciju Fudbalskog kluba Sloboda u sklopu vanredne primjene licenciranja, a obzirom na to da klubu nije izdata licenca za takmičenje u WWIN (Premijer) ligi BiH.

Prvostepena komisija za licenciranje NS Federacije BiH je na osnovu pristigle dokumentacije donijela odluku da se FK Sloboda Tuzla odbija izdavanje licence za učešće u Prvoj lige FBiH za sezonu 2025/2026.

U skladu s odredbama pravilnika o licenciranju klubova NSFBiH, svi klubovi imaju pravo uložiti žalbu Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova u roku od osam dana od dana dostavljanja odluka Prvostepene komisije.

Komentariši

Pratite nas na društvenim mrežama

Vremenska prognoza za danas

SARAJEVO

Kursna lista