Golden State doživio historijski poraz, Boston na poluvremenu imao najveće vodstvo ikad

Boston Celticsi deklasirali su Golden State Warriorse 140:88 u kasnovečernjem nedjeljnom terminu NBA-a.

Najbolja ekipa lige time je ostvarila treću najveću pobjedu u historiji kluba, dok su Warriorsi doživjeli četvrti najteži poraz ikad.

Boston je na poluvremenu u TD Gardenu vodio 82:38, a ta 44 poena razlike su najveća prednost otkad postoji franšiza. Bilo je i +51 početkom treće četvrtine, no trener Bostona Joe Mazzulla u tom se trenutku okrenuo igračima s klupe.

Jaylen Brown je ubacio 29, Jayson Tatum 27, a Payton Pritchard 19 poena u trećem ovosezonskom slavlju Bostona s 50 ili više razlike, po čemu su jedina ekipa u NBA-u ikad. Osim toga, produljili su pobjednički niz na 11 utakmica i sada se nalaze na vrhu lige s omjerom 48-12. Warriorsi su na 32-28.

Boston je samo dvaput ostvario uvjerljivije pobjede: protiv Chicaga (133:77) 8. decembra 2018. i protiv Sacramenta (128:75) 25. januara 2022. Do ove nad Golden Stateom došao je tako što je u prvom poluvremenu napravio niz od 58:13 i na taj način utakmicu od izjednačenih 21:21 doveo do sigurne pobjede.