1

Hadžikaduniću 90 minuta u porazu Mallorce kod Atletico Madrida

Atletico Madrid je nakon preokreta savladao Mallorcu 3:1 pred domaćom publikom u utakmici 31. kola španske La Lige.

Mallorca je povela u 20. minuti pogotkom Matije Nastasića nakon udarca iz kornera, a Jorgandžije su preokret pokrenule krajem prvog poluvremena kada je Rodrigo de Paul pogodio za poravnanje i rezultat prvog dijela susreta.

Alvaro Morata je u 47. minuti doveo Atletico u vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Yannick Carrasco u 77. minuti, a ne možemo ni da ne spomenemo dvije asistencije sjajnog Griezmanna. Bh. reprezentativac Dennis Hadžikadunić je odigrao cijeli meč za Mallorcu i nakon duge pauze, problema sa papirologijom i uigravanja polako, ali sigurno je postao neizostavan kotačić ekipe sa Baleara.

Atletico je ovom pobjedom došao do 63 boda i za drugoplasiranim Real Madridom zaostaje samo dva boda. Vodeća Barcelona ima 76 bodova i utakmicu manje. Mallorca je 11. s 40 bodova.