Herta bolja od HSV-a

Hertha bolja od HSV-a nakon izvođenja penala, igrali Tabaković, Prevljak i Hadžikadunić

Protekle noći odigrane su četiri utakmice šesnaestine finale DFB Pokala.

Nakon što su napravili senzaciju i izbacili Bayern Munchen, ekipa Saarbucken kreirala je novo iznenađenje i izbacila iz DFB Pokala ekipu Frankfurta rezultatom 2:0.

Leverkusen je kao domaćin bio bolji od ekipe Paderbona, utakmica je završena rezultatom 3:1, dok je Stuttgart bio bolji od Borussije Dortmund i golovima Silasa i Guirassya savladao Milionere za plasman u osminu finala DFB Pokala.

Hertha je golom Ressea u finišu utakmice došla do poravnanja i produžetaka, HSV je golom Konigsdorffera ponovo poveo u nastavku, da bi u 120. minuti Kenny postigao gol koji je utakmicu odveo na penale.

Nakon penal lutrije dalje je prošla “Stara dama”, a reprezentativac BiH Smail Prevljak je postigao gol iz penala u prvoj seriji. Minute na meču upisao je i Haris Tabaković kojeg je u 61. minuti zamijenio upravo Prevljak.

U poraženom timu Denis Hadžikadunić je odigrao svih 120 minuta, ali nije izvodio penal.